Трага: Дома I Циклус Тековни соопштенија за студентите СООПШТЕНИЕ за пријавување на магистерски работи

СООПШТЕНИЕ за пријавување на магистерски работи

СООПШТЕНИЕ

за пријавување на магистерски работи

Се известуваат студентите од втор циклус на студии од генерациите запишани 2008 и 2009 година дека последната можност за пријавување на магистерска работа без надоместок од 3000 денари е до седницата на ННС која треба да се одржи на 23.11.2011. Според тоа тие треба да ја достават својата пријава со сите пратечки документи најдоцна до 16.11.2011 (за да има време за процесирање во службите на Факултетот). Во спротивно, согласно одлуката на Деканатската управа, за пријавување на магистерска работа по наведениот рок ќе треба да платат административен надоместок за задоцнето пријавување на тема во висина од 3000 денари.

Ова се однесува и на студентите кои поднеле молби за мирување на студиите, освен за оние кои имаат приложено доказ за оправдани причини за мирување.

Деканат на ФЕИТ