Трага: Дома I Циклус Тековни соопштенија за студентите ПРИЈАВУВАЊЕ ИСПИТИ ЗА СЕПТЕМВРИСКАТА ИСПИТНА СЕСИЈА - ВТОР ЦИКЛУС НА СТУДИИ

ПРИЈАВУВАЊЕ ИСПИТИ ЗА СЕПТЕМВРИСКАТА ИСПИТНА СЕСИЈА - ВТОР ЦИКЛУС НА СТУДИИ

Пријавување на испити за СЕПТЕМВРИСКАТА испитна сесија на студентите од втор циклус на студии - магистерски студии ќе се врши од 15.08.2011 до 19.08.2011 год. Пријавувањето е во сандачињата пред Службата за студентски прашања според бројот на студиската програма. За пријавување на испит потребна е пријава со захефтана уплата од 50,оо ден. за администра­тивна такса (уплатницата да се захефта на местото каде што се лепеа таксените марки). По овој рок студентите може да пријават испит со надомест од 400,00 ден..