Трага: Дома I Циклус Студентски пракси Пракса во Македонски Телеком АД - Скопје

Пракса во Македонски Телеком АД - Скопје

Рок за аплицирање до 16.03.2018 година

makedonskitelekom.jpeg

Потребни се практиканти за ангажирање во Службата за инфраструктура и технички инвентар, во Секторот за пристапни мрежи, Област за техника.

Практикантите ќе бидат ангажирани за следниве работни задачи:

1.  Внес на адреси на домаќинства опфатени со различни технологии во Системот за инвентар

2.  Дигитализација на техничка документација, како и уредување на документацијата

3.  Дигитализација на податоци за Системите за инвентар (Netcracker, GIS системот и слични)

4.  Дигитализација на документација од процесот на Легализација на инфрастуктурата на МКТ

5.  Дигитализација на Договори, Согласности, дописи и слично.

Соодветните апликанти треба да поседуваат основно познавање на работа со компјутери, основно познавање на MS Office пакетот и не е потребно да поседуваат одредени специјални квалификации.

Соодветните апликанти може да бидат од било кој технички факултет кој првенствено е наменет на комуникациските технологии (ФЕИТ, ФИНКИ, ПМФ и слично), но не е ограничен само на нив.

Мотивациското писмо и CV-то ги очекуваме најдоцна до недела, 16.03.2018, до крајот на денот на следната e-mail адреса: sonja.kargova@telekom.mk со  назнака  -  за Техника.