Лични алати
Пријави се
Трага: Дома Настани Трибина: „Хумболт и ДААД-фондациите: успешни приказни во Македонија“

Трибина: „Хумболт и ДААД-фондациите: успешни приказни во Македонија“

кога 09.06.2016.
од 10:00 до 12:00
Додај настан во календар вКал (vCal)
иКал (iCal)

 

 

 

 

 

Хумболт и ДААД клубот-Македонија, здружение кое ги обединува поранешните стипендисти на престижните германски фондации за научна соработка и академска размена „Александар фон Хумболт“ и ДААД, организира трибина со наслов „Хумболт и ДААД-фондациите: успешни приказни во Македонија“. Трибината ќе се одржи во Салата за состаноци на ФЕИТ на 9 јуни 2016 година со почеток во 10 часот.


Програма за трибината