Лични алати
Пријави се
Трага: Дома Настани Промоција на електричен картинг

Промоција на електричен картинг

кога 24.06.2016.
од 10:00 до 12:00
Додај настан во календар вКал (vCal)
иКал (iCal)

 

 

 

 

el_vozilo_1.jpg

Почитувани пријатели и вљубеници во

електричната мобилност,


Студентите на Факултетот за електротехника и информациски технологии во рамките на проектот Проектирање и реализација на електрично возило финансиран од Факултетот и Универзитетот Св. Кирил и Методиј практично реализираа електричен картинг.


Ни претставува особена чест и задоволство да ве поканиме на промоцијата на електричниот картинг која ќе се одржи во петок на 24. јуни 2016 година од 10 часот на паркингот на Факултетот.


Декан на Факултетот

Проф. д-р Миле Станковски