Лични алати
Пријави се
Трага: Дома Настани Промоција на дипломирани и магистрирани студенти 2017

Промоција на дипломирани и магистрирани студенти 2017

Што
  • Студенти
кога 16.06.2017.
од 18:30 до 22:00
Додај настан во календар вКал (vCal)
иКал (iCal)

promocija2017_baner.jpg

СООПШТЕНИЕ

Промоција на дипломирани и магистрирани студенти 2017

 

Промоцијата на студентите кои дипломирале и магистрирале во изминатата година ќе се одржи на 16.6.2017 година, во новиот објект на Македонскиот Народен Театар во Скопје. Термините во кои треба да пристигнат студентите, согласно бројот на диплома, е според следниот распоред:

 

диплома бр.

време

ИНФО

од 96 до 104

18:30

I циклус ЕКТС

од 1772 до 1821

18:30

I циклус ЕКТС

од 1822 до 1871

18:45

I циклус ЕКТС

од 1872 до 1921

19:00

I циклус ЕКТС

од 1922 до 1972

19:15

м-р ЕКТС

од 458 до 505

19:15

м-р ЕКТС

од 506 до 557

19:30

 

Список на дипломираните и магистрираните кои ќе бидат промовирани на годинешната промоција: ikona_pdfСПИСОК

Детална агенда, со цел да се запознаете со протоколот на свеченоста:ikona_pdfАГЕНДА

Ве молиме да го почитувате времето и редоследот на активностите.

Ви посакуваме убава вечер.

 

Деканат на Факултет за електротехника и информациски технологии во Скопје.

Filed under: