Лични алати
Пријави се
Трага: Дома Настани FutureComNet 2016

FutureComNet 2016

кога 12.05.2016.
од 09:00 до 12:30
Додај настан во календар вКал (vCal)
иКал (iCal)

workshop_mk_2016_3.jpg

 

По повод традиционалното одбележување на Светскиот ден на телекомуникациите и информатичкото општество, ни претставува чест и задоволство да ве поканиме да присуствувате на 3-тата работилница од областа на телекомуникациите FutureComNet 2016.

Работилницата ќе се одржи на 12.05.2016 со почеток во 09:00 часот во просториите на Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ), а тема на овогодинешната работилница ќе биде:

Интернет на нештата: големата промена.

 

Подетални информации за работилницата може да најдете на следниот линк.