Лични алати
Пријави се
Трага: Дома II Циклус Уписи Соопштение - Уписи 2015/2016 - II ЦИКЛУС СТУДИИ - Втор уписен рок

Соопштение - Уписи 2015/2016 - II ЦИКЛУС СТУДИИ - Втор уписен рок

Објавено 01.02.2016

СООПШТЕНИЕ

за пријавените кандидати за запишување на втор циклус студии во учебната 2015/2016 година во вториот уписен рок

 

 

 

Согласно законските одредби за запишување на студенти на втор циклус студии во вториот уписен рок, документите на пријавените кандидати се испратени за согласност во Министерството за образование и наука на Република Македонија.

 

Кандидатите ќе бидат известени дополнително за одлуката на Министерството.

 

Конкурсна комисија на ФЕИТ

ЖИРО СМЕТКИ НА ФАКУЛТЕТОТ

Жиро сметки на ФЕИТ

Студентски парламент за УКИМ
Веб:
http://spukm.org.mk
Адреса:
Ул. „М. Теодосие Гологанов“ бр. 28/13, 1000 Скопје

Контакт:
spukm.mk@gmail.com
02 / 3223 024
Студентски правобранител
 
ТЕРМИНИ ЗА КОНСУЛТАЦИИ НА НАСТАВНИОТ КАДАР НА ФЕИТ

Termini.jpg

Студентски сервис iKnow

iKnowUKIM.jpg

ФЕИТ во социјалните мрежи
Календар
ноември
« ноември 2017 »
повтсрчепесане
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Приемни термини во Деканат
  • Приемниот термин за студенти на Деканот е во вторник и четврток од 11:00 - 12:00 часот.
    Приемот кај Деканот претходно се закажува кај Техничкиот секретар, на 02/3099191 или на tehsekretar@feit.ukim.edu.mk.
  • Приемниот термин за студенти на Продеканот за наука е во понеделник од 10:00 - 12:00 часот.
  • Приемниот термин на Продеканот за настава е во вторник од 10:00 - 12:00 часот и четврток од 13:00 - 15:00 часот.
  • Примениот термин на Продеканот за финансии е во среда и четврток од 9:00 - 11:00 часот.